PUADER / 5. BURSA PEDİATRİ GÜNLERİ

Pediatri Uzmanlık Akademisi Derneği 2022 yılı bölgesel toplantılarının sonuncusu SBÜ Bursa Tıp Fakültesi ve Bursa Şehir Hastanesi işbirliği ile Bursa’da gerçekleştirildi. İlk gün “ Bursa Pediatri Günleri Pediatrik Endokrinolojide Güncellemeler” başlığı ile gerçekleştirilen toplantıya Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği Başkanı Prof. Dr. Şükran Darcan ve çok sayıda öğretim üyesi konuşmacı ve oturum başkanı olarak yer aldı.

Yoğun bir katılımın gözlendiği toplantının açılış konuşmalarını PUADER Bursa temsilcisi ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Erdal Eren ve PUADER Başkanı Prof. Dr. Bumin Dündar yaptı. Prof. Dr. Erdal Eren konuşmasında PUADER işbirliği ile böyle bir toplantıyı organize etiikkleri için duydukları mutluluğu dile gretirdi. Prof. Dr. Bumin Dündar ise PUADER olarak farklı bir anlayışla dernek faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtirken, PUADER’in vizyon ve misyonunu ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Dündar; PUADER Yönetim Kurulu Üyesi ve SBÜ Bursa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç ile PUADER Bursa temsilcisi ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Erdal Eren’e organizasyondaki emekleri için teşekkür etti.

İkinci gün gerçekleştirilen “Büyüme Kursu’na” na da çok sayıda araştırma görevlisi katıldı. Toplantı sonrası organizasyonda görev alan öğretim üyeleri sosyal program kapsamında gala yemeğinde bir araraya geldi ve daha sonra Bursa’nın tarihi yerlerini görme fırsatı buldu.

Etkinlikten Kareler